Aktualności            O konkursie            Rejestracja            Harmonogram            Zasady            Komisja            Patronaty


Wyniki IX edycji konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”
Dodano: 28 kwietnia 2021, 13:03

Wszystko stało się jasne. Zwycięzcą IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” został Dominik Ryś, student Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Finał odbył się 23 kwietnia, po raz pierwszy w formie zdalnej.

Finaliści konkursu – najlepsi uczestnicy I etapu – musieli odpowiedzieć na 30 pytań zamkniętych dotyczących życia i działalności Tadeusza Kościuszki. Oprócz rozległej wiedzy, ważna była też szybkość udzielania odpowiedzi. O ostatecznym wyniku decydowały punkty uzyskane za poprawne odpowiedzi (1 punkt za każdą poprawną odpowiedź), a także punkty za niewykorzystany czas (0,5 punktu za każdą pełną minutę niewykorzystanego czasu). Najlepszy okazał się Dominik Ryś z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Zwycięzca wywalczył laptopa oraz 2 tys. złotych.

Uczestnicy II etapu konkursu zajęli następujące miejsca:

  1. Dominik Ryś (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu)

  2. Aleksandra Krakowska (III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie)

  3. Karolina Krańska (VII Liceum Ogólnokształcące im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie)

  4. Adrian Mazik (Zespół Szkół w Krzepicach)

  5. Mateusz Słupiński (Uniwersytet Szczeciński)

  6. Marcel Tomalski (II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim)

  7. Błażej Koziełek (I Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim)

  8. Piotr Tomasik (Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki)

  9. Kamil Wiatr (Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki)

  10. Paweł Zyglewski (Politechnika Gdańska)

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI II ETAPU

Zdobywczynię II miejsca nagrodzono smartfonem i nagrodą finansową w wysokości 1,5 tys. złotych. Za III miejsce przyznano czytnik e-booków oraz 500 złotych. Do osób, które uplasowały się na miejscach od IV do X trafią nagrody książkowe. Ponadto najlepsi w klasyfikacji uczniowie (Aleksandra Krakowska, Karolina Krańska, Adrian Mazik) otrzymają dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym na dowolny kierunek studiów I stopnia na Politechnice Krakowskiej (z wyjątkiem kierunków architektura krajobrazu i inżynieria wzornictwa przemysłowego).

Serdecznie gratulujemy wszystkim Finalistom.


W tym roku finał konkursu w formie zdalnej
Dodano: 14 kwietnia 2021, 13:52

Ze względu na trudną sytuację związaną z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, w trosce o bezpieczeństwo uczestników konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” oraz w zgodzie z obecnie obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa, informujemy, że II etap zmagań odbędzie się zdalnie w formie testu on-line.

Zgodnie z Regulaminem konkursu (par. 8), uczestnicy finału odpowiedzą na 30 pytań zamkniętych w wyznaczonym czasie, który wynosi 15 minut. Na ostateczny wynik uzyskany w II etapie konkursu złożą się punkty uzyskane za poprawne odpowiedzi (1 punkt za każdą poprawną odpowiedź), a także punkty za niewykorzystany czas (0,5 punktu za każdą pełną minutę niewykorzystanego czasu). W wypadku równej liczby punktów uzyskanej przez kilku uczestników decydować będzie dokładny czas udzielenia odpowiedzi. Im krótszy, tym wyższa pozycja w rankingu.

Finał konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” odbędzie się 23 kwietnia. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe. Troje najlepszych uczniów otrzyma też dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym na studia I stopnia na Politechnice Krakowskiej.


Wyniki I etapu konkursu
Dodano: 14 marca 2021, 11:01

9 kwietnia odbył się I etap konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”. Dziękujemy wszystkim za udział w teście on-line. Miło nam poinformować, że do finału IX edycji konkursu, który został zaplanowany na 23 kwietnia, zakwalifikowały się następujące osoby:

 

UCZNIOWIE

Karolina Krańska (karolinakran)
VII Liceum Ogólnokształcące im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie

Aleksandra Krakowska (krakowska)
III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie

Adrian Mazik (AdrianM)
Zespół Szkół w Krzepicach

Marcel Tomalski (Marcel)
II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim

Błażej Koziełek (Bkozielek)
I Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim

 

STUDENCI

Dominik Ryś (dominik20)
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Paweł Zyglewski (pawelz)
Politechnika Gdańska

Mateusz Słupiński (Mateos26)
Uniwersytet Szczeciński

Piotr Tomasik (PiotrTomasik)
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Kamil Wiatr (Kama007)
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia w II etapie konkursu.

 

PEŁNA LISTA RANKINGOWA

Na liście rankingowej znajdują się jedynie uczestnicy konkursu, którzy w wyznaczonym terminie zalogowali się na platformie konkursowej, wypełnili test i przesłali go do Organizatorów konkursu przed upływem regulaminowego czasu.


Duże zainteresowanie konkursem o Tadeuszu Kościuszce
Dodano: 30 marca 2021, 21:01

Zgodnie z harmonogramem konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”, 22 marca zakończyła się rejestracja do IX edycji. Jest nam bardzo miło poinformować, że zainteresowanie przedsięwzięciem organizowanym przez Dział Promocji Politechniki Krakowskiej cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno uczniów, jak i studentów. Do udziału w konkursie zgłosiło się blisko 300 osób.

Równocześnie chcemy poinformować, że nie wszystkie zarejestrowane osoby zostaną dopuszczone do I etapu rywalizacji, który odbędzie się 9 kwietnia. Jest to związane z niedopełnieniem wymogów formalnych dotyczących elektronicznej rejestracji lub – w przypadku uczestników niepełnoletnich – niedostarczeniem drogą pocztową na adres korespondencyjny Działu Promocji Politechniki Krakowskiej zgody rodzica/opiekuna prawnego na udział podopiecznego w konkursie.

I etap konkursu na temat Tadeusza Kościuszki zostanie przeprowadzony w formie testu on-line składającego się z trzydziestu pytań zamkniętych. Najlepsi uczestnicy tego etapu zmagań – pięcioro uczniów i pięcioro studentów – przejdą do wielkiego finału zaplanowanego na 23 kwietnia.


Wystartowała elektroniczna rejestracja
Dodano: 26 lutego 2021, 00:01

Od 26 lutego można dokonać elektronicznej rejestracji do udziału w IX edycji konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”. Wystarczy wypełnić specjalny formularz dostępny w zakładce Rejestracja. Zapisy do konkursu potrwają do 22 marca br. I etap rywalizacji – test wiedzy on-line – został zaplanowany na 9 kwietnia.

W Konkursie organizowanym przez Politechnikę Krakowską mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych i studenci. Osoby niepełnoletnie są zobowiązane dostarczyć organizatorom podpisaną przez rodziców lub opiekunów prawnych zgodę na udział w Konkursie. Formularz znajduje się w zakładce Zasady. Należy go przesłać do 22 marca 2021 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Dział Promocji Politechniki Krakowskiej, ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków.

W zakładce Zasady znajduje się również Regulamin oraz wykaz literatury na podstawie którego opracowywane są konkursowe pytania.


IX edycja konkursu – rejestracja od 26 lutego!
Dodano: 20 lutego 2021, 08:30

Informujemy, że rejestracja do tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” rozpocznie się 26 lutego i potrwa do 22 marca. Do udziału w rywalizacji zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów. Do wygrania atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe, a dla najlepszych uczniów dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym na studia I stopnia na Politechnice Krakowskiej.

Pierwszy etap konkursu odbędzie się 9 kwietnia. Wielki Finał zaplanowano na 23 kwietnia.

Regulamin IX edycji konkursu i wykaz literatury z którą muszą zapoznać się uczestnicy są dostępne w zakładce Zasady.

Przypominamy, że zgodnie z  Regulaminem, w konkursie nie mogą brać udziału studenci kierunku historia.Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków
tel. 12 628 20 65, faks 12 628 20 66
Kontakt z Organizatorami: kosciuszko@pk.edu.pl
Serwis Główny Politechniki Krakowskiej: www.pk.edu.pl